מאלף כלבים

אתם רוצים לחנך בצורה טובה את הכלב שלכם, ומרגישים שאתם זקוקים לעזרה של מאלף כלבים. אתם ממש לא לבד. אין ספק שמאלף כלבים יכול לסייע לכם רבות בתהליך החינוך והאילוף של הכלב שלכם.

הבעיה היא שלא כולם מעניקים לסיוע המקצועי הנדרש של המאלף את החשיבות המכרעת הראויה לו, מה שמביא לכך שהם מבצעים טעות אחר טעות באילוף ובגידול הכלב שלהם: לפעמים האינסטינקטים של בעלי הכלבים לא נכונים, לפעמים הם נוקטים בטכניקה שלא מתאימה לכלב (למשל עונשים) ולפעמים מתבססים על מידע לא באמת נכון שהם נתקלים בו, למשל "טיפים" של חברים או מידע לא מבוסס המופיע באינטרנט. בכך, הם מגלים שלמרות שגם כלב "זקן" ניתן ללמד טריקים או אפילו לאלף, זו משימה הרבה יותר קשה – שמצריכה פנייה לבעל מקצוע רב ניסיון בתחום.

מאלף כלבים

אז למה לפנות למאלף כלבים?

אחד היתרונות בפניה אל מאלף כלבים, הוא שהמאלף עוזר לכם לקבל סמכות מהכלב שלכם. הכלב שלכם מרגיש שגם המאלף וגם אתם מטילים עליו מרות, ולכן הוא ידע לקבל מכם מרות גם בהמשך, כאשר מאלף הכלבים יסיים את הטיפול שלו. מיותר לציין מדוע כלב במצב הדברים הזה יהיה נוח פי כמה לגידול, מה שימנע מכם תסכולים וגם לא מעט כאבי ראש פוטנציאליים.

מאלף כלבים הוא שיוכל להקנות לכלב שלכם את ההתנהגות הרצויה, הן בפנים הבית והן מחוצה לו (כפי שנראה בהמשך). לצד זה יכול האילוף להתמקד מראש במטרה מוגדרת, לדוגמא אילוף הכלב לשמירה על הבית, אילוף עבור נחייה של עיוורים וגם, איך לא, לימוד של כל אותם טריקים שפשוט כיף שהכלבים עושים בשבילנו. מכאן נובע שכל אילוף יכול להיות מוכוון מטרה, כאשר מאלף כלבים מקצועי יידע באיזו טקטיקות לנקוט בכל מקרה נתון, במטרה להגשים את היעדים שמגדירים תוך פרק הזמן הקצר ביותר האפשרי.

הדרך הכי טובה להתבונן בפנייה למאלף כלבים היא כאל השקעה לטווח ארוך, שתשפיע לטובה על התנהגות הכלב שלכם לאורך זמן ושתעניק לכם שקט נפשי לתקופה ארוכה: לדברים האלה הרי אין מחיר כלכלי. יש כמה כללים ודברים שצריך לדעת על עבודה עם מאלף כלבים, על מנת שתהליך האילוף יהיה מוצלח במיוחד.

מרחב האילוף עם מאלף כלבים

מבחינת מרחב האילוף, חשוב להבין שעם מאלף כלבים הסיוע צריך להתבצע במספר חזיתות. מאלף כלבים ילמד את הכלב איך להתנהג נכונה בתוך הבית ובתוך החדרים השונים שלו. בין היתר מדובר כאן על שאלות דוגמת: איך גורמים לך שהכלב לא יהרוס רהיטים? כיצד ניתן לשמור על השקט הנפשי שלו בבית? מהי הדרך הנכונה למנוע מהכלב התקפי חרדה כאשר הוא לבד בבית? וכמובן – מהי הדרך לחינוך הכלב כך שלא יעשה את הצרכים בבית?. לצד זה צריך המאלף להתייחס גם לשטח הפתוח, מחוץ לבית. אם יש לכם חצר פרטית בבית, כמובן שהמאלף ילמד את הכלב איך צריך להתנהג בשטח זה.

צריך להבין שחלק נכבד מאד מהאימון כולל גם מגע פיזי, בלעדיו הסיכויים להצלחת התהליך קטנים בצורה משמעותית. הכוונה היא לכך שהמאלף יוצר קשר אישי ופיזי עם הכלב, כאשר הכלב לומד לקבל את הסמכות של המאלף, אבל כמובן לא נרתע ממנו. זו בדיוק הסיבה שטכניקות האילוף המקובלות כיום לא מבוססות אך ורק על הפחדה של הכלב ובוודאי שלא על עונשים המוטלים עליו במקרה של התנהגות שאינה רצויה, אלא יותר על מתן חיזוקים חיוביים כאשר הוא כן מתנהג כמו שרוצים שהוא יתנהג.

טכניקות של מאלף כלבים

טכניקות דוגמת אלה שהוזכרו מעלה יעניקו לכלב מוטיבציה ללמוד את מה שמנסים ללמד אותו, ויביאו לכך שהוא יימנע מ"תופעות לוואי" של טיפולים שאינם מבוססים על שיטה זו: למשל פיתוח חרדות או אפילו התנהגות אלימה אצל הכלב, לעיתים ברמה שבעליו יכולים להישבע שההתנהגות שלו לפני כן הייתה גרועה פחות. אין הרבה הגדרות יותר מובהקות לבזבוז כספים של ממש.

חלק מאד חשוב בתהליך שאתם תעשו עם מאלף כלבים, הוא המגע עם כלבים נוספים: בלא מעט מקרים הכלב שלנו מתנהג מצוין בפתח הבית ובסביבה שהוא מכיר, אבל לא מחוצה לה. כלב אשר נובח ומנסה לתקוף כלבים אחרים אינו מתנהג בצורה אידיאלית מבחינתם של הבעלים שלו. בסופו של דבר, צריך להביא את הכלב למצב שבו הוא לא מתגרה בכלבים אחרים, וגם לא חושש מהם (מה שעלול לחולל את האפקט ההפוך אצל הכלב(.

הרבה פעמים מאלף כלבים יוצר מפגשים עם מספר כלבים שהוא מאלף במקביל, על מנת ליצור סביבה טובה עבור כולם. הקשר הזה שנוצר עם כלבים אחרים מאפשר לכלב לסגל את ההתנהגות הרצויה גם במצבים אלה, שמטבע הדברים נפוצים בשגרת היום יום שלו, ומעניק לכם שקט נפשי גם כאשר אתם מטיילים עם הכלב שלכם בחוץ. אצל לא מעט בעלי כלבים הרי כל ירידה עם הכלב הופכת לאתגר של ממש, כאשר מפגש עם כלב אקראי ברחוב עלול לגרום ללחץ מצד הכלב שלכם, לנסיונות תקיפה וכן הלאה.

מאלף כלבים מקצועי של כלביית אפיקים

רוצים מאלף כלבים מקצועי שיגיע עד לבית שלכם? עכשיו בעזרת כלביית אפיקים, גם אתם יכולים להעניק לכלב שלכם אילוף מעולה! בכלביית אפיקים אנחנו מעסיקים אך ורק מאלפים מקצועיים ומוכשרים, בין השאר מאלפים שאנחנו מכשירים בעצמנו בקורס מיוחד המתמקד בתורת האילוף ובטכניקות המתקדמות ביותר שיש בתחום.

המאלפים של כלביית אפיקים מתמחים בכל סוגי הגזעים של הכלבים ובגילאים שונים, ויודעים גם לתת מענה לכלבים עם צרכים מיוחדים, או לטפל בבעיות התנהגות שונות. גם אם אתם סבורים שאת הכלב שלכם בלתי אפשרי לאלף, על סמך ההתנהגות שלו או נסיונות אילוף קודמים, תגלו כי אצלנו אחוזי ההצלחה אצלנו הם הגבוהים ביותר בתחום. אנחנו מבינים שלכל כלב יש אופי משלו ומתאימים את האילוף לבעיות ממנו הוא סובל ושמפריעות להתנהגות התקינה שלו. התוצאה של כך היא אחוזי הצלחה גבוהים יותר מבכל שיטה אחרת, תוך הקפדה על כך שהתהליך כולו יעבור בנעימים עבורכם ועבור חיית המחמד.

להזמנת אילוף השאירו פרטים או התקשרו 04-6754572

 

השאירו פרטים
השארת תגובה