אילוף גורים בכלביית אפיקים

כך מבצעים חינוך \ אילוף גורים בצורה נכונה

חינוך גורים הוא תהליך שדורש מידה של מקצועיות. הגור נמצא בשלב מאד רגיש בחיים שלו, ממש כמו תינוק אנושי שכל חוויה בינקותו משפיעה עליו כאדם בוגר, כך גם הגור. לכן, אילוף גורים צריך להתבצע בצורה נכונה, על מנת שהגור יגדל להיות כלב טוב ומחונך.

לרוב, נהוג להתחיל בתהליך של אילוף גורים, כחודש עד חודשיים לאחר שהגור נולד. הדבר גם תלוי לעתים ספציפית בגזע ואף באופי של הגור עצמו, אולם בטווח זה אפשר כבר לנתק ללא חשש את הגור מאמו ומאחיו, ולהתחיל איתו תהליך של אילוף עצמאי. התהליך של חינוך גורים כולל כמה מרכיבים עיקריים, כאשר הראשון שבהם – הוא השמירה על הניקיון.

אילוף \ חינוך גורים

מחנכים את הגור להתנהג יפה

השמירה על הניקיון היא חלק קריטי מאד בתהליך של חינוך גורים. צריך להבין שגור, ממש כמו בן אדם, לא אוהב באופן עקרוני ללכלך את הסביבה שבה הוא חי. לכן, אם הגור עושה את צרכיו בסלון לדוגמא, זה משום שעדיין הוא לא מקבל את הסלון כמקום מגוריו. לרוב הגורים יש פינות בבית שאותן הן יחבבו מלכתחילה, ואפשר בהחלט להפוך אותן ל"בית" של הגור. לא פעם, לצורך אילוף גורים מוצלח, סוגרים אף חלק מיוחד באחד החדרים, או קונים כמעין בית קטן לכלב. כל פעם מגדילים את טווח הזמן שבו הכלב נמצא ב"בית" שלו, ואז מוציאים אותו אל מחוץ לבית לצורך עשיית צרכים.

חשוב להרגיל את הכלב לעשיית צרכים גם בעת שהוא קשור לרצועה, וכן לתרגל איתו משטחים רבים בחוץ. אגב, חלק זה של חינוך גורים גם מלמד את הגור להסתגל לתקופות שבהן הוא לבד בבית. גור כזה בעתיד לא ינשוך את הספות והריהוט בבית, גם אם כולם יצאו לעבודה וללימודים.

חשוב מאד! בכל שלב של אילוף כלבים, בין אם מדובר על עשיית צרכים, הימנעות מנשיכה, הימנעות מאוננות על ריהוט, או נשיכה של בני הבית, יש חשיבות גדולה מאד לתפוס את הכלב "על חם". הזיכרון של הכלב הוא שונה משלנו, והוא מבין שהוא עשה משהו רע, רק אם מעירים לו בזמן אמת, ולא באופן רטרואקטיבי.

לאלף את הגור בעזרת כלביית אפיקים

רוצים לבצע חינוך גורים בצורה טובה ומקצועית? רוצים את אנשי המקצוע המובילים בתחום? מהיום יש לכם כתובת! כלביית אפיקים, הכלבייה המובילה בישראל בתחום של אילוף גורים, וגם כלבים בגילאים מבוגרים יותר. אצלנו תוכלו החל מגיל 5 חודשים להביא את הגור לפנסיון, שבו נאלף אותו בתנאים מבוקרים וטובים. לחלופין, תוכלו גם להזמין את מאלפי הכלבים המקצועיים של כלביית אפיקים, כדי לאלף את הגור בשטח שלכם.

הגור שלכם הוא לא רק מתוק, הוא גם יכול להיות מאולף ומחונך, בעזרת הטיפול המקצועי והמסור של כלביית אפיקים.

צרו קשר כבר עכשיו!

השאירו פרטים
השארת תגובה