טיפול בעזרת בעלי חיים

טיפול בעזרת בעלי חיים בכלביית אפיקים

טיפול באמצעות כלבים ובעלי חיים אחרים זכה להכרה נרחבת בעולם התרפיה והחינוך. לכלבים יש את היכולת ליצור קשר יחודי ולהעניק אהבה וחיבה ללא דעות קדומות או חשש מהמטופל. לכן, טיפול באמצעות בעלי חיים מקנה תחושבת ביטחון ורוגע אצל המטופלים.

אנו עוזרים למטופלים פרטיים למוסדות הפונים אלינו לגבש תוכנית עבודה טיפולית, בהנחיית הפסיכולוג המלווה את הפעילות שלנו, מר יאיר פלמוני.

אנו עובדים עם מטופלים פרטיים בהתאמת כלבים לילדים אשר סובלים מחרדות נטישה או בעיות בבטחון העצמי. כלב מאומן עוזר לילד להרגיש ביטחון ושליטה בביתו ומעלה לו את המוטיבציה.

בקרב מוסדות, הפעילות הטיפולית עם כלבים מהווה העשרה חינוכית וחברתית לכיתה והפסקה משמחת ממערכת השעורים השגרתית. לעיתים ילדים אשר אינם מצליחים בלימודים רגילים, מצליחים בפעילות הכלבנית מאוד, וכך זוכים להערכה החברתית והעצמית לה הם זקוקים.

אנו בוחרים כלבים בקפידה למטרות טיפוליות. אנו דואגים שהכלבים יהיו בעלי אופי נוח, יציבים וממושמעים כך שכל האינטרקציה שלהם עם המטופלים תהיה חיובית ובונה. כלביית אפיקים הינה בית גידול לכלבים מגזעים שונים, כל הכלבים נקים ומחוסנים ומגודלים בסביבה מטופחת והיגיינית. כל מטופל יכול לבחור לעצמו כלב אשר מתאים לצרכיו בעזרת הצוות המקצועי שלנו.

קצת על טיפול באמצעות בעלי-חיים או זואותרפיה

טיפול באמצעות בעלי חיים היא טכניקה בפסיכותרפיה שנוצרה על מנת לשפר את בריאותו ואיכות חייו של המטופל. מחקרים הראו שגידול בעלי חיים בבית ובחצר יכול להוות טיפול ועזרה, יצירת הקשר הנפשי עוזר למטופל להתמודד עם מצוקות שונות.

טיפול באמצעות בעלי חיים מתאים לבני-אדם בעלי קשיים פיזיים, נפשיים, והתנהגותיים.

היכולת של בעלי חיים בכלל וכלבים כפרט, להעניק אהבה ללא תנאי מאפשרת למטופלים להרגיש חופשיים ורגועים ולהתמודד עם רגשות מודחקים.

בני אדם מרגישים הזדהות וקירבה לכלבים, הפשטות והרצון לתשומת לב ולאישור שהם מקרינים גורמים למטופל לרצות להיפתח בפניהם ולטפל בהם. מטופלים רבים מרגישים קשר חם עם הבעל החיים ומשליכים עליו, הם דואגים לאוכל שלו, למקום הלינה ולרגשות שלו, דבר שפותח צוהר לעולמם.

חשוב להתאים בן אופי החייה לאופי האדם המטופל. יש מטופלים שצרכים טיפול מעודן ומרגיע ויש כאלו שיתאימו להם חייה יותר אנרגטית, הכל נבחר בהתאם לטיפול ולמטרתו.

רוב האנשים חיים היום בסביבה שמנתקת אותם ממגע חם עם בעלי חיים. אנשים רבים אשר חיים בעיר מרגישים בחוסר המגע בטבע. עוד כילדים אנו נמשכים לגידול בעלי חיים בבית ואין כמעט הורים שלא נתקלו בבקשות כאלו מילדיהם.

למול בעל חיים אפשר להפגין רגשות וליצור מערכת יחסים ואמון אשר המטופלים מתקשים ליצור בשלב זה עם אדם אחר.

רוצים ללמוד עוד?

מידע על קורס כלבנות טיפולית >>

מידע על קורס אילוף כלבים >>

מקומות פעילות

המקומות בהם אנחנו מעבירים פעילויות טיפוליות בעזרת בעלי חיים.

פיגור שכלי

מעון נווה כנרת, טבריה
מעון רעים, טבריה
רמת טבריה, טבריה

אוטיזם

קיבוץ מסילות

חירשות (כבדי שמיעה)

מיח"א, טבריה

שיתוק מוחין (ונפגעי נזק מוחי) C.P

עבודה פרטנית בכלבית אפיקים מול התחנה לטיפול בילד והמשפחה.

קשיי למידה ובעיה התנהגות (A.D.D; A.D.H.D)

בית -ספר "שחף" בקיבוץ דגניה א'

חינוך מיוחד כללי

בית ספר גולני, בית שאן

חינוך רגיל במסגרת העשרה חינוכית – קרן קרב

בית ספר מול גלעד, קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד
בית ספר אפיקי ירדן, קיבוץ אפיקים
בית ספר קדמת כנרת, קיבוץ עין-גב
בית ספר שגיא, קיבוץ שריד

קידום נוער בסיכון

הוסטל לנערים בסיכון. טבריה עילית.

רוצים ללמוד כלבנות טיפולית? הצטרפו לאחד הקורסים שלנו!

השאירו פרטים
השארת תגובה